Legal tools · Beoordeeld november 2026

DocuSign prijzen (2026): wat de abonnementen en het envelopplafond echt kosten

We lazen de live prijspagina's en vergeleken Capterra, G2, TrustRadius, Trustpilot en Reddit. Daarna beoordeelden we de plannen op plafonds, verlenging, opzegging en het niveau van de handtekening.

Samenvatting

DocuSign prijzen in november 2026: eSignature kost $11 per maand voor Personal (5 enveloppen per maand), $30 per gebruiker voor Standard en $45 per gebruiker voor Business Pro. Beide betaalde plannen zijn begrensd op 100 enveloppen per gebruiker per jaar. Overage kost $3.60 tot $7.80 per envelop, en de beoordelingen lopen uiteen van 4.7 op Capterra tot 1.5 op Trustpilot. Voor contractteams tellen het plafond en de verlengingsvoorwaarden zwaarder dan de prijs op de pagina. We hebben de pagina's gelezen; we hebben geen abonnement afgesloten.

6.5 /10

DocuSign is de referentie onder de e-signatuurtools, maar de prijs is opgebouwd rond een envelopplafond dat snel wordt bereikt. Standard kost $30 per gebruiker per maand voor 100 enveloppen per jaar, ongeveer $3.60 per verzending als u het plafond volledig gebruikt, en overage kost $3.60 tot $7.80 per envelop. Goed voor teams met een voorspelbaar volume; riskant voor wie het aantal verzendingen niet kan inschatten.

Prijstransparantie
5.5/10
Waarde bij laag volume
5/10
Waarde bij stabiel volume
7/10
Diepte van handtekening en compliance
8.5/10
Voorwaarden voor verlenging en opzegging
5.5/10
  • Audit trail, 44+ ondertekentalen, GDPR (AVG), ISO 27001 en SOC 2 Type II op elk plan
  • Ontvangers ondertekenen zonder account
  • Jaarplannen hebben een terugbetalingsperiode van 30 dagen bij aankopen op docusign.com
  • Standard en Business Pro begrenzen verzendingen op 100 enveloppen per gebruiker per jaar, daarna wordt overage per envelop gefactureerd
  • Gekwalificeerde en geavanceerde eIDAS-handtekeningen zijn alleen beschikbaar op Enhanced-plannen die via sales worden verkocht
  • Publieke prijzen kunnen bij verlenging anders zijn: de pagina vermeldt dat plannen mogelijk alleen voor nieuwe klanten gelden

Geen affiliate-link: officiële site, prijzen gelezen op 4 november 2026

Methodologie

Hoe we deze review hebben gemaakt

Tested for
1 day
Plan paid
Geen: we hebben geen abonnement op DocuSign afgesloten
Version tested
DocuSign eSignature- en IAM-prijspagina's en de prijsuitleg van DocuSign, per 4 november 2026
Test period
2026-11-04 → 2026-11-04
Test categories: Prijzen en envelopplafonds van eSignature-plannen • Prijzen van IAM- en ontwikkelaarsplannen • Prijzen van add-ons (SMS en ID-verificatie) • Voetnoten over opzegging, terugbetaling en verlenging • eIDAS-handtekeningniveaus per plan • Beoordelingen op Capterra, G2, TrustRadius en Trustpilot • Reddit-discussies over de kosten per envelop

We hebben geen DocuSign-plan gekocht en geen testenvelop verstuurd, en dat zeggen we liever dan een praktijktest te suggereren. Op 4 november 2026 lazen we de eSignature- en IAM-prijspagina's van DocuSign, hun voetnoten en veelgestelde vragen, en de prijsuitleg van DocuSign voor de meerkosten. We hebben de screenshots zelf gemaakt. Daarna lazen we de live beoordelingspagina's van Capterra, G2, TrustRadius en Trustpilot, plus fragmenten van Reddit-discussies over de kosten per envelop. De kwaliteit van de ondertekening valt van buitenaf niet te meten, dus onze score dekt alleen prijzen en contractvoorwaarden. Afgeleide cijfers, zoals de kosten per envelop, zijn onze eigen berekening op gepubliceerde prijzen en zijn als zodanig aangeduid.

Moet u DocuSign kopen?

YES if you...

  • Een juridisch of inkoopteam dat minder dan 100 contracten per gebruiker per jaar verstuurt en een erkend audit trail wil
  • Een bedrijf waarvan de wederpartijen DocuSign verwachten
  • Een team dat SOC 2-, ISO 27001- en GDPR-verklaringen nodig heeft voor vragenlijsten van leveranciers
  • Een zakelijke koper die bereid is het enveloppenvolume en de eIDAS-niveaus te onderhandelen

NO if you...

  • Een freelancer of klein kantoor dat een paar contracten per maand verstuurt en liever geen meter per envelop heeft
  • Wie gekwalificeerde handtekeningen in de EU of Zwitserland nodig heeft zonder via sales te gaan
  • Een team met een wisselend volume dat niet kan voorspellen hoeveel enveloppen het zal versturen
Prijzen

Wat DocuSign in november 2026 rekent

Prijzen van de live eSignature- en IAM-prijspagina's, weergegeven als Jaarlijks | Maandelijks betaald (een verbintenis van één jaar, in maandelijkse termijnen betaald). Btw komt er nog bij.

Personal

$11 /maand ($132 per jaar)

Eén gebruiker, basis e-signature

  • 5 enveloppen per maand
  • Herbruikbare sjablonen en audit trail
  • 44+ ondertekentalen
  • Geen eigen huisstijl of gedeelde sjablonen

Business Pro

$45 /gebruiker/maand ($540 per jaar)

Automatisering en formulieren

  • 100 enveloppen per gebruiker per jaar
  • Bulk Send, PowerForms en webformulieren
  • Betalingen ontvangen en bijlagen van ondertekenaars
  • Vergrendelde sjablonen en tekenvelden

IAM Standard

$50 /gebruiker/maand, minimum 3 gebruikers ($1,800 per jaar)

eSignature plus AI-contractrepository

  • Onbeperkt enveloppen verzenden via de webapp
  • 100 automatiseringsverzendingen per gebruiker per jaar
  • Agreement Manager met AI-zoekfunctie
  • IAM Starter kost $45 per gebruiker, Professional $80

Enhanced

Op maat

Verkocht via sales

  • Aangepaste envelopplafonds
  • Geavanceerde en gekwalificeerde eIDAS-handtekeningen
  • SSO en organisatiebeheer
  • Opties voor kenniscontrole en ID-verificatie

ROI-berekening: Afgeleid door ons: Standard kost $360 per jaar met 100 enveloppen, dat is $3.60 per envelop als elke verzending wordt gebruikt. Business Pro kost $540, dat is $5.40. Personal kost $132 voor 60 enveloppen, dat is $2.20. Een team dat 40 contracten per jaar op Standard verstuurt, betaalt $9.00 per stuk.

Verborgen kosten & valkuilen
  • Overage kost $3.60 tot $7.80 per envelop zodra het jaarplafond is bereikt
  • Verzenden met SMS begint bij $0.36 per levering en ID-verificatie bij $2.40 per poging, beide bovenop het plan
  • Na 30 dagen betaalt u bij opzegging van een jaarplan het resterende termijnbedrag
  • Volgens de voetnoot van de pagina kunnen prijzen alleen gelden voor nieuwe klanten
4.7
Capterra /5
9,512 beoordelingen
4.5
G2 /5
2,919 beoordelingen
8.7
TrustRadius /10
1,237 beoordelingen
1.5
Trustpilot /5
1,285 beoordelingen

Gelezen op 4 november 2026 op de eigen pagina van elk platform. Software Advice herhaalt de Capterra-score (4.7 uit 9,517 beoordelingen) omdat beide tot hetzelfde netwerk behoren. Beoordelingen veranderen dagelijks en de platforms meten verschillende doelgroepen.

Bewijs

Wat we hebben gemeten

Dit zijn cijfers uit bronnen: DocuSign- en beoordelingspagina's van 4 november 2026. Het zijn geen gebruiksmetingen uit ons eigen account, omdat we geen abonnement hebben afgesloten.

Capterra-score
4.7 /5 (9,512 beoordelingen) Capterra-pagina van DocuSign. Kosten zijn de meest herhaalde klacht.
G2-score
4.5 /5 (2,919 beoordelingen) g2.com/products/docusign/reviews. Nadelen noemen envelopplafonds en onvoorspelbare facturen.
TrustRadius-score
8.7 /10 (1,237 beoordelingen) trustradius.com. Terugkerend nadeel: de kosten kunnen hoog zijn.
Trustpilot-score
1.5 /5 (1,285 beoordelingen) trustpilot.com/review/docusign.com. Klachten gaan vooral over automatische verlenging en terugbetalingen.
Envelopplafond Standard
100 per gebruiker per jaar Prijspagina eSignature van DocuSign. Maandelijkse plannen: 10 per gebruiker per maand.
Pay-as-you-go-overage
$3.60 tot $7.80 per envelop Prijsuitleg van DocuSign, bijgewerkt op 3 november 2026. Vooraf gekochte pakketten kosten $3.00 tot $6.50.
Kosten per envelop, Standard, plafond volledig benut
$3.60 afgeleid door ons Jaarbedrag van $360 gedeeld door 100 enveloppen.
Kosten per envelop, Business Pro, plafond volledig benut
$5.40 afgeleid door ons Jaarbedrag van $540 gedeeld door 100 enveloppen.
Reddit-verlengingsquote
$11.40 per envelop Titel van een draad in r/sysadmin, gelezen via een zoekfragment. Niet door ons geverifieerd.
Wat toont de eSignature-prijspagina op het eerste gezicht, en hoe ziet het plafond eruit?
Personal kost $11 per maand, Standard $30 per gebruiker (Meest gekozen) en Business Pro $45 per gebruiker, weergegeven als Jaarlijks | Maandelijks betaald met verbintenissen van $132, $360 en $540. Personal noemt 5 enveloppen per maand; de andere twee tonen 100 per gebruiker per jaar.
Prijspagina eSignature van DocuSign met Personal 11 dollar, Standard 30 en Business Pro 45 per maand
Wat gebeurt er als ik onbeperkt enveloppen nodig heb?
IAM Starter kost $45, IAM Standard $50 en IAM Professional $80 per gebruiker per maand. Starter houdt het plafond van 100 verzendingen aan. Standard en Professional staan onbeperkt verzenden via de webapp toe, met een minimum van 3 gebruikers, dus de jaarlijkse verbintenis is $1,800 en $2,880.
Prijspagina IAM van DocuSign met IAM Starter 45, IAM Standard 50 en IAM Professional 80 dollar per gebruiker per maand
Welke kosten vallen buiten de prijs van het plan?
Twee add-ons zijn te koop op Standard of Business Pro: Verzenden met SMS vanaf $0.36 per levering en Identiteit van ontvanger verifiëren vanaf $2.40 per poging.
Sectie add-ons van DocuSign: Verzenden met SMS vanaf 0.36 dollar per levering en ID-verificatie vanaf 2.40 dollar per poging
Wat zeggen de voetnoten over opzegging en terugbetaling?
Opzeggen binnen 30 dagen zonder boete; daarna is het resterende jaarbedrag verschuldigd. De terugbetaling kan één keer per klant worden gebruikt, en prijzen kunnen alleen gelden voor nieuwe klanten.
Voetnoten van de DocuSign-prijspagina: opzegtermijn van 30 dagen, terugbetaling één keer per klant, prijzen alleen voor nieuwe klanten
Voor- en nadelen

Voor- en nadelen

Pros

  • Compliance-verklaringen staan op elk plan GDPR, ISO 27001, SOC 2 Type II en een certificaat van voltooiing worden op elk plan vermeld.
  • Wederpartijen hebben geen account nodig Volgens de FAQ van DocuSign ondertekenen ontvangers zonder account, wat wrijving aan de andere kant wegneemt.
  • Een duidelijk terugbetalingsvenster op jaarplannen Jaarplannen die op docusign.com zijn gekocht, kunnen binnen 30 dagen worden terugbetaald, één keer per klant.

Cons

  • Het plafond van 100 enveloppen is snel bereikt, daarna loopt de meter op Overage kost $3.60 tot $7.80 per envelop. Een Reddit-draad noemt een verlengingsquote van $11.40, die we niet konden verifiëren.
  • Geavanceerde en gekwalificeerde eIDAS-handtekeningen vereisen een Enhanced-plan De vergelijkingstabel toont alleen SeS op Personal, Standard en Business Pro, en AeS, SeS en QeS op Enhanced. Dat wordt via sales verkocht zonder openbare prijs.
  • Het sentiment op Trustpilot ligt ver onder dat op de B2B-beoordelingssites 1.5 uit 5 op 1,285 beoordelingen, tegenover 4.5 op G2 en 4.7 op Capterra. Klachten op Trustpilot gaan over automatische verlenging, terugbetalingen en onverwachte kosten.
  • Prijzen verschillen per pagina, plantype en factureringswijze Derde partijen tonen $15, $45 en $65 voor dezelfde plannamen, tegenover $11, $30 en $45 op de pagina van DocuSign. Controleer dus de checkoutpagina waarnaar u wordt doorgestuurd.
Oordeel

Eindoordeel

6.5 /10

DocuSign verdient zijn plaats als standaard e-signatuurtool, en niets van wat we lazen wijst erop dat het ondertekenen zelf het probleem is. Het is de prijsstructuur. De prijs op de pagina is redelijk, $11, $30 of $45 per maand, maar de werkelijke kosten hangen af van het aantal enveloppen, en het plafond ligt bij 100 per gebruiker per jaar op de plannen die de meeste teams kopen. Als uw volume stabiel is en daaronder blijft, is Standard voor $360 per jaar een eerlijke prijs voor het audit trail en de compliance-verklaringen. Als het volume onzeker is, reken dan de overage door voordat u tekent: bij $3.60 tot $7.80 per envelop kan een drukke kwartaal meer kosten dan het abonnement.

Voor juridische teams weegt de bestelvoorwaarde even zwaar als de prijs. We konden de support en de prestaties van de ondertekening niet testen, dus onze 6.5 weerspiegelt prijzen en voorwaarden, niet het product als geheel.

PrijstransparantieWaarde bij laag volumeWaarde bij stabiel volumeDiepte van handtekening en complianceVoorwaarden voor verlenging en opzegging
  • Prijstransparantie 5.5/10 Overage en verlenging zijn minder zichtbaar
  • Waarde bij laag volume 5/10 $2.20 tot $5.40 per envelop bij volledig benut plafond
  • Waarde bij stabiel volume 7/10 Redelijk zolang u onder 100 enveloppen per gebruiker blijft
  • Diepte van handtekening en compliance 8.5/10 Geavanceerde eIDAS alleen op Enhanced
  • Voorwaarden voor verlenging en opzegging 5.5/10 Terugbetalingsvenster van 30 dagen, daarna is het termijnbedrag verschuldigd
Bekijk alternatieven

Veelgestelde vragen

Hoeveel kost DocuSign per maand in 2026?
Op de eSignature-pagina van DocuSign kost Personal in november 2026 $11 per maand, Standard $30 per gebruiker en Business Pro $45 per gebruiker, allemaal met een jaarlijkse verbintenis die maandelijks wordt betaald. IAM-plannen kosten $45, $50 en $80 per gebruiker per maand. Enhanced-plannen lopen via sales.
Is er een gratis DocuSign-plan?
DocuSign biedt een gratis proefperiode en zegt op de homepage dat u gratis kunt verzenden, ondertekenen en beheren, maar de openbare planlijst begint bij het betaalde Personal-plan. We hebben de gratis variant niet getest, dus controleer de actuele limieten bij het aanmelden.
Hoeveel enveloppen zijn bij DocuSign inbegrepen?
Personal bevat 5 per maand. Standard en Business Pro bevatten tot 100 per gebruiker per jaar bij jaarplannen, of 10 per gebruiker per maand bij maandelijkse plannen. Een envelop telt één keer, ongeacht hoeveel documenten of ondertekenaars erin zitten.
Wat rekent DocuSign als ik mijn envelopplafond overschrijd?
Extra enveloppen worden pay-as-you-go gefactureerd. De eigen prijsuitleg van DocuSign noemt $3.60 tot $7.80 per envelop, en vooraf gekochte enveloppen kosten $3.00 tot $6.50, afhankelijk van het plan.
Kan ik DocuSign opzeggen en een terugbetaling krijgen?
Binnen 30 dagen kunnen jaarplannen die op docusign.com zijn gekocht worden opgezegd zonder het resterende bedrag te betalen, één keer per klant. Daarna bent u het resterende termijnbedrag, plus btw en overage, verschuldigd. Zet de automatische verlenging uit in de accountinstellingen.
Ondersteunt DocuSign gekwalificeerde elektronische handtekeningen onder eIDAS?
De openbare vergelijkingstabel toont eenvoudige handtekeningen (SeS) op Personal, Standard en Business Pro, en geavanceerde, eenvoudige en gekwalificeerde handtekeningen op Enhanced-plannen. Als u een gekwalificeerde handtekening nodig heeft, bevestig de exacte opzet dan met de sales van DocuSign en met uw adviseur.
Waarom krijgt DocuSign 1.5 op Trustpilot maar 4.5 op G2?
De platforms trekken verschillende beoordelaars aan. Klachten op Trustpilot draaien om automatische verlenging, terugbetalingen en onverwachte kosten, dus lees ze, ook al vertrouwt u de hogere scores.
Is DocuSign de moeite waard voor een klein advocatenkantoor of een freelancer?
Alleen als wederpartijen het eisen of als u waarde hecht aan het audit trail. Met 5 enveloppen per maand op Personal of 100 per jaar op Standard betaalt een lage verzender op zijn best ongeveer $2.20 tot $3.60 per envelop, en alternatieven met een vast tarief kunnen goedkoper zijn.

Update log

  1. Eerste publicatie: eSignature- en IAM-prijspagina's, add-onprijzen, voetnoten over opzegging en beoordelingen van Capterra, G2, TrustRadius, Trustpilot en Reddit op deze datum gecontroleerd.