Narzędzia prawne · Zaktualizowano w listopadzie 2026

Cennik DocuSign (2026): ile naprawdę kosztują plany i limity kopert

Przeczytaliśmy żywe strony z cenami, porównaliśmy opinie na Capterra, G2, TrustRadius, Trustpilot i Reddit, a potem oceniliśmy plany pod kątem limitów, odnowień, rezygnacji i poziomu podpisu.

Summary

Cennik DocuSign w listopadzie 2026: eSignature kosztuje $11 miesięcznie w planie Personal (5 kopert miesięcznie), $30 na użytkownika w planie Standard i $45 na użytkownika w Business Pro. Plany Standard i Business Pro mają limit 100 kopert na użytkownika rocznie. Nadwyżka kosztuje od $3.60 do $7.80 za kopertę, a oceny różnią się od 4.7 na Capterra do 1.5 na Trustpilot. Dla zespołów kontraktowych liczą się limit i warunki odnowienia, a nie cena z nagłówka. Czytaliśmy strony; nie wykupiliśmy subskrypcji.

6.5 /10

DocuSign to wzorcowe narzędzie do podpisu elektronicznego, ale jego cennik opiera się na limicie kopert, który łatwo przekroczyć. Standard kosztuje $30 na użytkownika miesięcznie za 100 kopert rocznie, czyli około $3.60 za wysyłkę, jeśli wykorzystasz wszystkie, a nadwyżka kosztuje od $3.60 do $7.80 za kopertę. Dobre dla zespołów o przewidywalnym wolumenie, ryzykowne dla każdego, kto nie umie przewidzieć wysyłek.

Przejrzystość cen
5.5/10
Wartość przy niskim wolumenie
5/10
Wartość przy stałym wolumenie
7/10
Głębia podpisu i zgodności
8.5/10
Warunki odnowienia i rezygnacji
5.5/10
  • Dziennik audytu, ponad 44 języków podpisu, RODO, ISO 27001 i SOC 2 Type II w każdym planie
  • Odbiorcy podpisują bez zakładania konta
  • Plany roczne mają 30-dniowe okno zwrotu przy zakupach na docusign.com
  • Plany Standard i Business Pro ograniczają wysyłki do 100 kopert na użytkownika rocznie, a potem naliczają opłatę za każdą kopertę ponad limit
  • Kwalifikowane i zaawansowane podpisy eIDAS są tylko w planach Enhanced sprzedawanych przez dział sprzedaży
  • Publiczne ceny mogą różnić się przy odnowieniu: strona zastrzega, że plany mogą obowiązywać tylko nowych klientów

Bez linku afiliacyjnego: oficjalna strona, ceny odczytane 4 listopada 2026

Metodologia

Jak przeprowadziliśmy research do tej recenzji

Tested for
1 day
Plan paid
Brak: nie wykupiliśmy subskrypcji DocuSign
Version tested
Strony z cenami eSignature i IAM DocuSign oraz poradnik DocuSign o cenach, stan na 4 listopada 2026
Test period
2026-11-04 → 2026-11-04
Test categories: Ceny planów eSignature i limity kopert • Ceny planów IAM i dla deweloperów • Ceny dodatków (SMS i weryfikacja tożsamości) • Przypisy o rezygnacji, zwrotach i odnowieniu • Poziomy podpisu eIDAS w poszczególnych planach • Oceny na Capterra, G2, TrustRadius i Trustpilot • Wątki użytkowników na Reddit o kosztach kopert

Nie kupiliśmy planu DocuSign i nie wysłaliśmy testowej koperty, i mówimy to wprost, zamiast sugerować praktyczne testy. 4 listopada 2026 roku przeczytaliśmy strony z cenami eSignature i IAM DocuSign, ich przypisy i FAQ oraz poradnik DocuSign o cenach, z którego pochodzą dane o nadwyżce. Zrobiliśmy zrzuty ekranu samodzielnie. Następnie przeczytaliśmy strony z ocenami na Capterra, G2, TrustRadius i Trustpilot oraz fragmenty wątków na Reddit o opłatach za koperty. Jakości podpisywania nie da się zmierzyć z zewnątrz, więc nasza ocena obejmuje wyłącznie ceny i warunki umowy. Wyliczenia pochodne, na przykład koszt za kopertę, są naszą arytmetyką na podstawie publicznych cen i są tak oznaczone.

Czy warto kupić DocuSign?

YES if you...

  • Dział prawny lub zakupowy, który wysyła mniej niż 100 umów na użytkownika rocznie i chce rozpoznawalnego dziennika audytu
  • Firma, której kontrahenci oczekują DocuSign
  • Zespół, który potrzebuje deklaracji SOC 2, ISO 27001 i RODO do ankiet bezpieczeństwa dostawców
  • Duży klient gotowy negocjować wolumen kopert i poziomy eIDAS

NO if you...

  • Freelancer lub mała kancelaria wysyłająca kilka umów miesięcznie, który woli uniknąć licznika za kopertę
  • Ktokolwiek potrzebuje kwalifikowanych podpisów w UE lub Szwajcarii bez kontaktu z działem sprzedaży
  • Zespół o nierównomiernym wolumenie, który nie umie przewidzieć liczby kopert
Cennik

Ile DocuSign kosztuje w listopadzie 2026

Ceny z żywych stron eSignature i IAM, pokazane jako Annual | Billed monthly (roczne zobowiązanie płacone w miesięcznych ratach). Podatek jest doliczany osobno.

Personal

$11 /miesiąc ($132 rocznie)

Jeden użytkownik, podstawowy podpis elektroniczny

  • 5 kopert miesięcznie
  • Wielokrotnego użytku szablony i dziennik audytu
  • Ponad 44 języków podpisu
  • Bez własnego brandingu i wspólnych szablonów

Business Pro

$45 /użytkownik/miesiąc ($540 rocznie)

Automatyzacja i formularze

  • 100 kopert na użytkownika rocznie
  • Bulk Send, PowerForms i formularze webowe
  • Pobieranie płatności i załączniki od podpisujących
  • Zablokowane szablony i pola rysowania

IAM Standard

$50 /użytkownik/miesiąc, minimum 3 użytkowników ($1,800 rocznie)

eSignature plus repozytorium umów z AI

  • Nieograniczona liczba kopert wysyłanych z aplikacji webowej
  • 100 wysyłek automatyzacji na użytkownika rocznie
  • Agreement Manager z wyszukiwaniem AI
  • IAM Starter kosztuje $45 na użytkownika, Professional $80

Enhanced

Indywidualnie

Sprzedawane przez dział sprzedaży

  • Indywidualne limity kopert
  • Zaawansowane i kwalifikowane podpisy eIDAS
  • SSO i zarządzanie organizacją
  • Opcje weryfikacji na podstawie wiedzy i weryfikacji tożsamości

Analiza ROI: Wyliczenie własne: Standard za $360 rocznie przy 100 kopertach to $3.60 za kopertę, jeśli wykorzystasz każdą wysyłkę. Business Pro za $540 to $5.40, a Personal za $132 przy 60 kopertach to $2.20. Zespół wysyłający na Standard 40 umów rocznie płaci $9.00 za każdą z nich.

Ukryte koszty i pułapki
  • Nadwyżka wynosi od $3.60 do $7.80 za kopertę po przekroczeniu rocznego limitu
  • Send with SMS zaczyna się od $0.36 za doręczenie, a weryfikacja tożsamości od $2.40 za próbę, oba doliczane do planu
  • Po 30 dniach rezygnacja z planu rocznego zostawia do zapłaty saldo okresu
  • Ceny mogą obowiązywać tylko nowych klientów, zgodnie z przypisem na stronie
4.7
Capterra /5
9,512 opinii
4.5
G2 /5
2,919 opinii
8.7
TrustRadius /10
1,237 opinii
1.5
Trustpilot /5
1,285 opinii

Odczytane na żywo 4 listopada 2026 roku z własnej strony każdej platformy. Software Advice powtarza wynik Capterra (4.7 z 9,517 opinii), bo obie należą do tej samej sieci. Oceny zmieniają się codziennie, a platformy mierzą różne grupy odbiorców.

Dowody

Co zmierzyliśmy

To są źródłowe liczby odczytane ze stron DocuSign i serwisów z opiniami 4 listopada 2026 roku, a nie dane o użytkowaniu z naszego konta, bo nie wykupiliśmy subskrypcji.

Ocena na Capterra
4.7 /5 (9,512 opinii) Strona recenzji DocuSign na capterra.com. Koszt to najczęściej powtarzana skarga.
Ocena w G2
4.5 /5 (2,919 opinii) g2.com/products/docusign/reviews. Wady to limity kopert i nieprzewidywalne rachunki.
Wynik TrustRadius
8.7 /10 (1,237 opinii) trustradius.com. Powtarzający się zarzut: koszt bywa wysoki.
Ocena na Trustpilot
1.5 /5 (1,285 opinii) trustpilot.com/review/docusign.com. Skargi koncentrują się na automatycznym odnawianiu i zwrotach.
Limit kopert w planie Standard
100 na użytkownika rocznie Strona z cenami DocuSign eSignature. Plany miesięczne: 10 na użytkownika miesięcznie.
Nadwyżka w modelu pay-as-you-go
$3.60 do $7.80 za kopertę Poradnik DocuSign o cenach, zaktualizowany 3 listopada 2026 roku. Pakiety kopert kupione z góry kosztują od $3.00 do $6.50.
Koszt za kopertę, Standard, przy pełnym wykorzystaniu limitu
$3.60 wyliczenie własne Roczne zobowiązanie $360 podzielone przez 100 kopert.
Koszt za kopertę, Business Pro, przy pełnym wykorzystaniu limitu
$5.40 wyliczenie własne Roczne zobowiązanie $540 podzielone przez 100 kopert.
Oferta odnowienia z Reddit
$11.40 za kopertę Tytuł wątku w r/sysadmin, odczytany z fragmentu wyszukiwania, niezweryfikowany przez nas.
Co strona eSignature pokazuje na pierwszy rzut oka i jak wygląda limit?
Personal kosztuje $11 miesięcznie, Standard $30 na użytkownika (Najpopularniejszy), a Business Pro $45 na użytkownika. Pokazano je jako Annual | Billed monthly przy zobowiązaniach $132, $360 i $540. Personal wymienia 5 kopert miesięcznie, a pozostałe dwa plany podają 100 na użytkownika rocznie.
Strona z cenami DocuSign eSignature: Personal $11, Standard $30 i Business Pro $45 miesięcznie
Co się dzieje, gdy potrzebuję nieograniczonej liczby kopert?
IAM Starter kosztuje $45, IAM Standard $50, a IAM Professional $80 na użytkownika miesięcznie. Starter zachowuje limit 100 wysyłek. Standard i Professional pozwalają na nieograniczoną liczbę wysyłek z aplikacji webowej, przy minimum 3 użytkownikach, więc roczne zobowiązanie wynosi $1,800 i $2,880.
Strona z cenami DocuSign IAM: IAM Starter 45, IAM Standard 50 i IAM Professional 80 dolarów na użytkownika miesięcznie
Jakie koszty są poza ceną planu?
Dwa dodatki można kupić na Standard lub Business Pro: Send with SMS od $0.36 za doręczenie i Verify recipient identity od $2.40 za próbę.
Sekcja dodatków DocuSign: Send with SMS od 0.36 dolara za doręczenie i weryfikacja tożsamości od 2.40 dolara za próbę
Co mówią przypisy o rezygnacji i zwrotach?
Rezygnacja w ciągu 30 dni bez kary; potem do zapłaty pozostaje saldo roczne. Zwrot można wykorzystać raz na klienta, a cena może obowiązywać tylko nowych klientów.
Przypisy na stronie z cenami DocuSign: okno rezygnacji 30 dni, zwrot raz na klienta, ceny tylko dla nowych klientów
Zalety i wady

Zalety i wady

Pros

  • Oświadczenia o zgodności są w każdym planie RODO, ISO 27001, SOC 2 Type II i certyfikat ukończenia są wymienione w każdym planie.
  • Kontrahenci nie potrzebują konta Według FAQ DocuSign odbiorcy podpisują bez konta, co zdejmuje tarcie po drugiej stronie.
  • Jasne okno zwrotu przy planach rocznych Plany roczne kupione na docusign.com można zwrócić w ciągu 30 dni, raz na klienta, co sprawia, że pierwszy rok jest w miarę bezpieczny.

Cons

  • Limit 100 kopert łatwo przekroczyć, a potem zaczyna biec licznik Nadwyżka kosztuje od $3.60 do $7.80 za kopertę. Tytuł wątku na Reddit wspomina ofertę odnowienia po $11.40, której nie mogliśmy zweryfikować.
  • Zaawansowane i kwalifikowane podpisy eIDAS wymagają planu Enhanced Tabela porównawcza pokazuje SES tylko w planach Personal, Standard i Business Pro, a AES, SES i QES w Enhanced, który sprzedaje dział sprzedaży bez publicznej ceny.
  • Opinie na Trustpilot są znacznie niżej niż na serwisach B2B 1.5 z 5 z 1,285 opinii wobec 4.5 na G2 i 4.7 na Capterra. Skargi na Trustpilot dotyczą automatycznego odnawiania, zwrotów i nieoczekiwanych obciążeń.
  • Ceny różnią się w zależności od strony, typu planu i trybu płatności Serwisy zewnętrzne podają $15, $45 i $65 dla tych samych nazw planów, wobec $11, $30 i $45 na stronie DocuSign, więc sprawdź stronę kasy, na którą trafisz.
Werdykt

Ostateczny werdykt

6.5 /10

DocuSign zasługuje na miejsce domyślnego narzędzia do podpisu elektronicznego, a nic z tego, co czytaliśmy, nie wskazuje, że problemem jest sam podpis. Problemem jest cena. Cena z nagłówka jest rozsądna przy $11, $30 lub $45 miesięcznie, ale prawdziwy koszt zależy od wolumenu kopert, a limit wynosi 100 na użytkownika rocznie w planach, które kupuje większość zespołów. Jeśli twój wolumen jest stabilny i mieści się poniżej tej granicy, Standard za $360 rocznie to uczciwa cena za dziennik audytu i deklaracje zgodności. Jeśli jest niepewny, policz nadwyżkę, zanim podpiszesz: przy stawce od $3.60 do $7.80 za kopertę zajęty kwartał może kosztować więcej niż sama subskrypcja.

Dla zespołów prawnych umowa zamówienia waży tyle samo co cena. Nie mogliśmy przetestować wsparcia ani skuteczności podpisywania, więc nasza ocena 6.5 odzwierciedla ceny i warunki, a nie produkt jako całość.

Przejrzystość cenWartość przy niskim wolumenieWartość przy stałym wolumenieGłębia podpisu i zgodnościWarunki odnowienia i rezygnacji
  • Przejrzystość cen 5.5/10 Nadwyżka i odnowienie są mniej widoczne
  • Wartość przy niskim wolumenie 5/10 Od $2.20 do $5.40 za kopertę przy pełnym wykorzystaniu limitu
  • Wartość przy stałym wolumenie 7/10 Rozsądne, jeśli mniej niż 100 kopert na użytkownika
  • Głębia podpisu i zgodności 8.5/10 Zaawansowane eIDAS tylko w Enhanced
  • Warunki odnowienia i rezygnacji 5.5/10 30 dni, potem do zapłaty saldo okresu
Zobacz alternatywy

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje DocuSign miesięcznie w 2026 roku?
Na stronie eSignature DocuSign w listopadzie 2026 roku plan Personal kosztuje $11 miesięcznie, Standard $30 na użytkownika, a Business Pro $45 na użytkownika, wszystkie w rocznym zobowiązaniu płaconym w miesięcznych ratach. Plany IAM kosztują $45, $50 i $80 na użytkownika miesięcznie. Plany Enhanced wycenia dział sprzedaży.
Czy istnieje darmowy plan DocuSign?
DocuSign oferuje bezpłatny okres próbny i na stronie głównej pisze, że można wysyłać, podpisywać i zarządzać umowami za darmo, ale publiczna tabela planów zaczyna się od płatnego planu Personal. Nie testowaliśmy darmowego poziomu, więc sprawdź aktualne limity przy rejestracji.
Ile kopert obejmuje DocuSign?
Personal obejmuje 5 kopert miesięcznie. Standard i Business Pro obejmują do 100 kopert na użytkownika rocznie w planach rocznych albo 10 na użytkownika miesięcznie w planach miesięcznych. Koperta liczy się jako jedna, bez względu na liczbę dokumentów lub podpisujących.
Ile DocuSign pobiera za przekroczenie limitu kopert?
Dodatkowe koperty są rozliczane w modelu pay-as-you-go. Poradnik DocuSign o cenach podaje stawki od $3.60 do $7.80 za kopertę, a pakiety kopert kupione z góry od $3.00 do $6.50 w zależności od planu.
Czy mogę zrezygnować z DocuSign i dostać zwrot?
W ciągu 30 dni plany roczne kupione na docusign.com można anulować bez płacenia pozostałego salda, raz na klienta. Potem trzeba zapłacić resztę okresu, podatki i nadwyżki. Wyłącz automatyczne odnawianie w ustawieniach konta.
Czy DocuSign obsługuje kwalifikowane podpisy elektroniczne eIDAS?
Publiczna tabela porównawcza pokazuje proste podpisy (SES) w planach Personal, Standard i Business Pro oraz zaawansowane, proste i kwalifikowane podpisy w planach Enhanced. Jeśli potrzebujesz podpisu kwalifikowanego, potwierdź dokładną konfigurację z działem sprzedaży DocuSign i ze swoim doradcą prawnym.
Dlaczego DocuSign ma 1.5 na Trustpilot, a 4.5 na G2?
Platformy przyciągają różnych recenzentów. Skargi na Trustpilot dotyczą automatycznego odnawiania, zwrotów i nieoczekiwanych obciążeń, więc przeczytaj je, nawet jeśli ufasz wyższym ocenom.
Czy DocuSign się opłaca małej kancelarii lub freelancerowi?
Tylko wtedy, gdy kontrahenci tego wymagają albo gdy cenisz dziennik audytu. Przy 5 kopertach miesięcznie w Personal lub 100 rocznie w Standard nadawcy o niewielkim wolumenie płacą w najlepszym razie około $2.20 do $3.60 za kopertę, a alternatywy z ryczałtem mogą być tańsze.

Update log

  1. Pierwsza publikacja: strony z cenami eSignature i IAM, ceny dodatków, przypisy o rezygnacji oraz opinie z Capterra, G2, TrustRadius, Trustpilot i Reddit sprawdzone tego dnia.